Recenzja żwirku bentonitowego Benty Sandy

Koty przebierają nogami bo szykuje się impreza w kuwecie. Wjeżdza nowy żwirek. Ładne opakowanie ma cieszyć matce oczy, a zawartość recenzentów.

 dsc8851

Dobry żwirek to podstawa wyposażenia kociego domu. A dlaczego to takie ważne? Źle dobrany żwirek to pierwszy krok do problemów behawioralnych., które mogą objawiać się np. załatwianiem się poza kuwetą. Odpowiedni żwirek to ten, który odpowiada Twojemu kotu. Pamiętaj o tym :)

Od niedawna na nowo polubiłam się ze żwirkiem bentonitowym, ale oczywiście żwirek żwirkowi nie równy. Tym razem wraz z Kicią i Kisielkiem przyglądam się Benty Sandy.

 dsc8979

W pierwszej kolejności zwróciłam uwagę jak zwykle na opakowanie z którego spoglądał na mnie swoimi zielonymi oczami, piękny długowłosy kot w typie norweski leśny. Gdy już nacieszyłam oczy zaprosiłam kociom ekipę do analizy zawartości.

 dsc9230

Co my tu mamy... białe bardzo drobne kamyczki o zapachu sosny. Moim kotom z reguły nie przeszkadza delikatny zapach żwirku. W tym przypadku było tak samo.

 dsc9069

 dsc9067

Kisiel trochę się przepychał łokciami bo on musi być zawsze w pierwszym rzędzie. Pooglądał chwilkę i od razu się wysiusiał. Kicia musiała się trochę pobawić żwirkiem zanim się do niego załatwiła.

 dsc9299

Z czysto technicznych kwestii żwirek Benty Sandy ma drobniejsze kamyczki niż inne bentonity które miałam w rękach. Na początku miałam obawę, że będzie się bardzo pylił. Naprawdę nie jest źle. Jak na żwirek bentonitowy to pylenie jest niewielkie. Zbryla się w twarde spójne bryły, co jest bardzo wygodne w sprzątaniu.

 dsc9324

Czy jest ekonomiczny to chyba nie muszę dodawać, bo to oczywiste. No i ważny aspekt ekologia. Benty Sandy jest produkowany z naturalnych minerałów. Oczywiście to, że jest naturalny nie oznacza że można go wyrzucać do toalety.

 dsc9406

Powtórzę się, ale to ważne. Żwirek z kuwety należy wyrzucać tylko i wyłącznie do śmietnika.

 dsc9337

Według producenta żwirek jest:

Wysokiej jakości - Zgadzam się

Biały - Zgadzam się

Produkowany z naturalnych minerałów - Zgadzam się

Wydobywanych w rejonie morza Czarnego - Wierzę na słowo :P

Żwirek ma granulację 0,5 – 2 mm - Zgadzam się

W 99,5% jest bezpyłowy - Zgadzam się w 99%

Ekonomiczny w użyciu - Zgadzam się

Ekologiczny - Zgadzam się

 dsc8862mini

W ofercie dostępnych jest kilka wersji żwirku bentonitowego:

- Bezzapachowy

- Lawendowy

- Pine

- Baby powder

- Marsylskie mydełko

 dsc9196

Tak, kotki approved.

Dziękuję za możliwość przetestowania żwirków.

Pozdrawiam

Kocia Ciocia

Kategorie